19.03.2024 Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Mart ayı olağan meclis toplantısı,   Meclis Başkanı Osman Çalıkuş başkanlığında, UTSO Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Başkanlarının katılımıyla oda hizmet binasında gerçekleştirildi. Çalıkuş’un açılış konuşmasının ardından meclis gündemi değerlendirildi. Meclis gündeminin ardından sözlerine Ramazan ayını kutlayarak başlayan UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir oda faaliyetleri hakkında bilgi verdi.


11.03.2024 Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen eğitimde katılımcılar, yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlamak amacıyla kurumsal karbon ayak izi ve sera gazı envantelerinin hesaplanması konusunda bilgilendirildi. Üç gün süren programda TS EN ISO 14064-1:2019 standardının prensipleri ve emisyonların sınıflandırılması gibi konular detaylı bir şekilde ele alındı. TSE Çevresel Gözetim ve Doğrulama Müdürlüğü'nden Araştırmacı Dr. Ersin Ercan tarafından gerçekleştirilen eğitimde, TS EN ISO 14064-1:2019 standart prensipleri, sera gazı envanteri sınırları, raporlama sınırları ve hesaplama yöntemleri gibi konuların yanı sıra pratik çalışmalar da gerçekleştirildi. Kurumsal Karbon Ayak İzi Eğitimi, katılımcılara iş dünyasında çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konusunda daha fazla farkındalık kazanma fırsatı sundu.


04.03.2024 4-5-6 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek çalıştayın açılış programına Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Lütfi Özay, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mithat Yılmaz, UTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ali Dinç, Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Güngör, fakülte dekanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.   Açılış konuşmalarının ardından Tunus Manastır Üniversitesi Doç. Dr. Jihen Trabeksi Krasem çalıştayın ilk sunumunu gerçekleştirdi.   Çalıştay 3 gün boyunca deri, tekstil ve seramik sektörlerine ait güncel bilgi ve uygulamaların paylaşılacağı oturumlarla devam edecek.  


22.02.2024 Yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik için kurumsal karbon ayak izi ve sera gazı envanterlerinin hesaplanması Eğitimin Amacı: TS EN ISO 14064-1:2019 standardı şartları ile sera gazı envanterinin oluşturulması hakkında temel bilgilendirmeyi sağlamak ve emisyonların sınıflandırılması ve emisyonların belirlenmesine (hesaplanmasına) ilişkin gerekli becerileri kazandırmak Eğitimin Süresi: 3 gün 6-7-8 Mart 2024 09:30 - 17:00 Eğitimin içeriği: • TS EN ISO 14064-1:2019 standart prensipleri • Sera gazı envanter sınırları


20.02.2024 Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Şubat ayı olağan meclis toplantısı,  Meclis Başkanı Osman Çalıkuş başkanlığında, UTSO Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Başkanlarının katılımıyla oda hizmet binasında gerçekleştirildi. Meclis olağan gündemi değerlendirilmesinin ardından, Uşak Belediye başkan adayları UTSO Meclis Üyeleri ile bir araya geldi.


14.02.2024 Oda/Borsalar, Türkiye100 şirketleri, Sektör Meclisleri Üyeleri, Kadın-Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri, OSBÜK TÜBİTAK’ın 1707 Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri Destekleme Çağrıları hakkında; 15 Şubat 2024 Perşembe günü saat 14:00’te internet üzerinden bir webinar gerçekleştirilecektir. TÜBİTAK ve TOBB işbirliğinde gerçekleştirilecek olan webinarda Müşteri Kuruluş’un gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanan çözüm önerilerinin, KOBİ’ler tarafından Ar-Ge faaliyetlerine dönüştürülerek ticarileşebilir çıktılara ulaşılmasını desteklemek amacıyla 7,5 Milyon TL’ye kadar olan projelere hibe desteğisağlayan TÜBİTAK 1707 Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri Destekleme Çağrıları anlatılacak olup, webinar sonunda katılımcıların konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.


14.02.2024 Sayın Üyemiz, T.C. Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü yazısına atfen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Odamıza iletilen yazıda; "Gümrük Vergi ve Ceza Borcu Sorgulama" uygulaması üzerinden, "Borç Durum Belgesi" temin edilebilmesini sağlayan teknik düzenlemenin yapıldığı hususu ifade edilmektedir. Bilgilerinize saygıyla sunulur.


Şehir merkezinin en işlek alanında, İsmet Paşa Caddesi UTSO İşhanı’nda, zemin katta yer alan dükkan kiraya verilecektir.  İlgilenen kişilerin Uşak Ticaret ve Sanayi Odasına başvurmaları rica olunur. İrtibat tel: 0.276.227 02 03


31.01.2024 Sayın Üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza iletilen yazıda; AB Mali Yardımları kapsamında sağlanan hibe imkânları ve programlarına ilişkin detaylı bilgilere https://www.ab.gov.tr/guncel-hibeler_50801.html ve https://ipa.gov.tr/ adreslerinden ulaşılabileceği belirtilmiştir. Bilginize sunarız.