21.02.2018

23-24 Şubat 2018 tarihleri arasında Ekonomi Bakanlığı bilgilendirme programı kapsamına alınan iller arasında yer alan Uşak’ta firma ziyaretleri ile birlikte bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirilecek.

Ekonomi Bakanlığı heyeti 2 gün boyunca ilimizde; yatırımlarda devlet yardımları, ihracat ve ithalatta uygulanan destekler hakkında bilgilendirmeler yapmak, sorunları ilk ağızdan dinlemek için firma ziyaretleri gerçekleştirilecek. 24 Şubat Cumartesi saat 14:00’da ise Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nda tüm firmalarla bir araya gelecek olan genel müdürlük yetkilileri ile karşılıklı görüş alış verişi yapılarak, firmaların soruları cevaplandırılacak.

Uluslararası rekabetin en üst düzeyde yaşandığı günümüzde firmaların, uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırabilmesi için Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen desteklerin tam ve doğru anlaşılabilmesi büyük önem taşıdığını belirten UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir; “Bir senedir devlet desteklerinin tanıtımı ve öğrenilmesi üzerine çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ekonomi Bakanlığı’nın yatırım teşvikleri ile ihracata yönelik önemli destekleri var. Firmalarımızın ihtiyaçları doğrultusuna bu destek mevzuatlarında iyileştirme çalışmaları yapılıyor veya yeni destek mevzuatları yürürlüğe konuyor.  Özel sektör mantığı ile çalışmalar yürüten Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Firmalarımızın desteklerden maksimum düzeyde yararlanabilmesi için Bakanlıklardüzeyindeki heyetlerle düzenlediğimiz toplantılarımız önümüzdeki dönemde devam edecek. Bu destekler sayesinde yatırımlarını arttıran firmaların sayısının çoğalacağına ve rekabet güçlerinin artacağına inanıyoruz. Tüm üyelerimizi Cumartesi günkü istişare toplantımıza bekliyoruz’’ diye konuştu.