Uşak Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda, Gedik Holding  Yönetim Kurulu Başkanı Hülya GEDİK’in katılımlarıyla “İş Hayatında Kadın” semineri düzenlendi.

TOBB Uşak İl Kadın Girişimciler Kurulu önderliğinde düzenlenen seminere, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait ÇELİK, Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak KURTULUŞ, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KUVVET, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail KARAMAN, Uşak Üniversitesi ve Gedik Üniversitesi öğretim görevlileri ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KUVVET, iş dünyasında başarısını ispatlamış kadınların rol model olmaları gerektiğini vurguladı. Merhum Halil Kaya GEDİK’in Uşak’a ve ülkemize katkıları büyüktür diyen KUVVET “İlkler şehri Uşak’ı simgeleyen ve Türkiye'nin ilk uluslararası kaynak mühendislerinden olan merhum Halil Kaya Gedik’in ilimize ve ülkemize katkılarını hepimiz biliyoruz. İş dünyasında başarısını gösteren ve bizleri kırmayarak bugün aramızda olan Sayın Hülya Gedik’e katkıları ve katılımları için şahsım ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasında kadınların çalışma hayatında katılım oranlarını veren TOBB Uşak İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özgül ŞEKER ÇİFTÇİ, kadınların öncelikle ‘kadın’ değil ‘insan’ olmak istediklerini vurguladı. Eğitim seviyesi arttıkça kadınların çalışma hayatına katkısının büyük olduğunu vurgulayan ÇİFTÇİ, kadınların yönettiği şirketlerin büyüme ve sorun çözme oranlarının arttığını belirtti.

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik gerçekleştirdiği sunumda, faaliyet gösterdikleri iş kolunun kadın çalışanlara çok uygun olmamasına rağmen hem mavi yakada hem de beyaz yakada kadın çalışan oranlarının yüksek olduğunu belirtti. Kadın olarak öncelikle iş dünyasında kabul edilmek için çaba sarf edildiğini belirten Hülya GEDİK, çabalarının boşa çıkmadığını ve 80 ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi.

Seminer plaket takdiminin ardından sona erdi.